W sobotę 9 III AD 2024 świętowaliśmy CIV urodziny Magna-Polonii. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w naszym kościele parafialnym przy ul. Fredry o godz. 18:00, skąd wraz ze sztandarem przeszliśmy do krużganków klasztoru oo. dominikanów, aby tam pod pamiątkową tablicą korporacyjną złożyć kwiaty i zapalić znicze.

O 19:20 posililiśmy się na kwaterze przy ul. Mielżyńskiego, aby o 20:04 rozpocząć uroczysty Comers CIV-lecia. Była to podwójna okazja do świętowania, gdyż w 2024 r. przypadała również XX rocznica reaktywacji Magna-Polonii w niepodległej Polsce.
Liczne przemowy i toasty, naprzemian ze śpiewem przy akompaniamencie, uświetniły ten wieczór. Dodatkowym walorem było specjalnie uwarzone z tej okazji piwo comersowe.

Na kwaterze najstarszej poznańskiej korporacji akademickiej udało się zgromadzić liczne grono korporantów z całego kraju. Za wspólne świętowanie dziękujemy delegacjom: Korporacja Akademicka Welecja, Związek Filistrów Korporacji Akademickiej Sarmatia, Konwent Lechia Korporacja Studentów Uczelni Poznańskich, Korporacja Akademicka Chrobria, Korporacja Akademicka Baltia, Konwent Masovia – Korporacja Studentów Uczelni Poznańskich, Konwent Arcadia, PK!A Cresovia Leopoliensis, Korporacja Akademicka Hermesia, Korporacja Akademicka Roma, Korporacja Akademicka Akropolia Cracoviensis.

Po comersu bumel na kwaterze trwał do późnych godzin nocnych.

Oby świętowanie korporacyjnych rocznic zawsze było okazją do budowania narodowej zgody i braterstwa, tak jak to miało miejsce w przypadku minionego comersu.

Korporacja Akademicka Magna-Polonia – Vivat! Crescat! Floreat in aeternum!