Od początku nowego semestru na naszej Alma Mater w Magna-Polonii odbył się szereg urządzeń korporacyjnych.

Zdecydowanie największym wydarzeniem ostatniego czasu był uroczysty comers CII-lecia w dniu 12 marca AD 2022, do którego przygotowywaliśmy się cały wcześniejszy tydzień. Piękną celebracją uczciliśmy kolejne urodziny naszej ukochanej Magna-Polonii.

16 marca AD 2022 spotkaliśmy się w kameralnym gronie na kwaterze na wieczorku towarzyskim.

W dniu 23 marca AD 2022 gościliśmy na kwaterze dr Jakuba Wozinskiego, który wygłosił prelekcję o historii gospodarczej Polski do czasów ostatnich Jagiellonów. Asumptem do poprowadzenia konwentu naukowego była niedawna promocja książki doktora pt. ,,Od ujścia Wisły po Morze Czarne”, którą można było nabyć wraz z własnoręczną dedykacją autora.

30 marca AD 2022 C! Jakub Klamecki wygłosił referat o zastosowaniach medycznej marihuany. Gościliśmy wtedy na kwaterze przedstawicieli Konwent Lechia Korporacja Studentów Uczelni Poznańskich, Korporacja Akademicka Chrobria i Korporacja Akademicka Baltia.

Kolejnym punktem naszego programu była prelekcja wygłoszona przez f Przemysław M. Raczyk pt. Biesiady w twórczości Adama Mickiewicza 6 kwietnia AD 2022. Kwatera naukowa została uświetniona również przez możliwość degustacji najnowszych wyczynów browarnianych C! Witold Kopczyński.

W dniach 8-10 kwietnia AD 2022 Magnapolonusi udali się tradycyjnie do benedyktyńskiego klasztoru w Lubiniu, aby tam odbyć rekolekcje wielkopostne. Nauki głosili o. diakon Bogusław Wielgoszewski OCD oraz br. Robert Żmiejko OSB. Intensywny czas duchowych zmagań okazał się dobrym przygotowaniem do zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.

W Magna-Polonii trwa obecnie przerwa wielkanocna. Kolejne urządzenie na kwaterze już 27 kwietnia, a więcej informacji o nim już wkrótce.