Od początku roku kalendarzowego Magna-Polonia zorganizowała szereg urządzeń na kwaterze korporacyjnej. Zdecydowanie największym i najistotniejszym wydarzeniem był comers bożonarodzeniowy w dniu 8 I 2022. Po Mszy św. w kościele parafialnym przy ul. Fredry korporanci udali się złożyć znicz pod tablicą pamiątkową w krużgankach klasztoru oo. dominikanów. Następnie na kwaterze, po wspólnej kolacji z nieodzownym barszczem z uszkami, rozpoczęło się wspólne świętowanie przy dźwięku kolęd. Kwatera korporacyjna wzbogaciła się o nowe piłkarzyki w ramach bożonarodzeniowego prezentu. Ważnym elementem comersu było również włączenie do coetusu kandydata Przemysław M. Raczyk.

Kolejnym urządzeniem był konwent naukowy w dniu 12 I 2022 poprowadzony przez C! Paweł Kozłowski. Jego tematem było kodowanie.

W kolejną środę 19 I 2022 magnapolonusi spotkali się na kwaterze towarzyskiej, grając w planszówkę Splendor i dyskutując o bieżących wydarzeniach.

26 I 2022 odbył się ostatni w semestrze zimowym konwent medyczny, poprowadzony przez C! Jakub Klamecki. Rycerz wygłosił prelekcję dotyczącą leczenia bólu.

Ostatnim konwentem naukowym w tym semestrze była prelekcja C! Witold Kopczyński w dniu 2 II 2022, dotycząca domowego piwowarstwa. Wykład połączony był z nieodzowną w takich okolicznościach degustacją.

16 II 2022 odbył się konwent zwyczajny, na którym debatowano nad bieżącymi sprawami korporacyjnymi.

Obecnie w Magna-Polonii dobiega końca przerwa semestralna związana z sesją egzaminacyjną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czas przerwy to okazja do nowych inicjatyw. Jako godną wymienienia należy wspomnieć pracę fuksa Przemysław M. Raczyk, tj. kwerendę w archiwum uniwersyteckim. Poszukiwania kolejnych dokumentów, które pozwolą jeszcze bardziej pogłębić treści w wydawanej Księdze C-lecia idą zatem pełną parą.

Od początku marca Magna-Polonia wraca do cotygodniowych spotkań na kwaterze. Informacje o kolejnych urządzeniach będą udostępniane w najbliższych dniach.

W związku z wybuchem wojny na Ukrainie i rosyjską inwazją na naszego wschodniego sąsiada, Caritas Poznań uruchomiła specjalną zbiórkę celem wsparcia poszkodowanych w wyniku konfliktu. Informacje, w tym dane do przelewu, można znaleźć pod adresem: https://caritaspoznan.pl/akcje/pomoc-dla-ukrainy. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.