W minioną sobotę 16 marca AD 2019 roku odbył się uroczysty comers 99-lecia Magna-Polonii. Była to jednocześnie celebracja 15-lecia reaktywacji najstarszej poznańskiej korporacji akademickiej. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. Bożego Ciała. Następnie korporanci złożyli kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową w krużgankach klasztoru oo. dominikanów. 

Comers na kwaterze przy Mielżyńskiego, poprzedzony wspólną kolacją, uświetniły przemowy Prezydium, filistrów i księdza kapelana. W trakcie uroczystości miała miejsce doniosła chwila: dwóch fuksów – Maciej Częstochowski i Adrian Szlegel – przyjęło pełne barwy i zasiadło w ławie rycerskiej. Także dwóch kandydatów: Michał Gaweł i Rafał Świergiel, zostało pasowanych na giermków. 

Wspólna zabawa trwała do późnych godzin nocnych. 

Magna-Polonia niezmiernie raduje się z 99-letniego dziedzictwa K!, jak i z nowych członków. Serce rośnie na myśl, że w XXI wieku nadal znajdują się młodzi mężczyźni, dla których Religio, Patria, Scientia i Amicitia to wartości, dla których warto żyć i umierać! Tym samy rozpoczęły się obchody 100-lecia umiłowanej Magna-Polonii. Wszyscy korporanci już nie mogą się doczekać wielkiego comersu w 2020 roku.

Korporacja Akademicka Magna-Polonia – Vivat! Crescat! Floreat in aeternum!